Tüm marka ve modellerde teknik destek verilmektedir.

 

AHD Kamera Sistemleri

AHD kamera nedir?

Bu birim, analog CCTV sisteminin altyapısını kullanarak 720p ve 1080p çözünürlükte görüntü elde etmeye olanak sağlayan, gelişmiş bir kamera sistemidir. 2014 yılının son çeyreğinde duyurulan AHD teknolojisi, koaksiyel kablo (radyo frekansta kullanılan bir kablodur) üzerinden aktarılan analog video sinyalinin, AHD-DVR dijital kayıt cihazı tarafından decede edilmesi (işlenmesi) esasına göre çalışmaktadır. AHD kamera teknolojisi diğer analog kamera ve güvenlik sistemleri ile aynı altyapıyı kullanmakta olup HD kalitesinde yüksek çözünürlükte görüntü vermesi ve ekonomik bir sistem olmasından ötürü müşterilerin tercih sebepleri arasındadır.

AHD kamera yapısının stabil çalışmasına katkı olarak diğer bir avantajı ise, mevcut CCTV analog kamera sisteminizin kablolamasını değiştirmeden kullanılabilmesidir. Bunun için tek gereken mevcut kameralarınızı AHD kameralarla, mevcut DVR kayıt cihazının da AHD-DVR kayıt cihazı ile değiştirmesi sistemi AHD'ye çevirmeye yeterlidir. Böylece elinizde olan güvenlik sisteminizin AHD teknolojisine geçirilmesi oldukça düşük maliyetlerle ve kolayca gerçekleştirilmektedir.

AHD yapısı, 500 metre mesafeden herhangi bir gecikme ve kayıp olmadan normal koaksiyel kablo üzerinden 720p ve 1080p kalitesinde HD video, ses ve kontrol sinyali iletimini gerçekleştirir. 2015’in ilk yarısında HD çözünürlük desteğinden 1080p çözünürlük desteğinin eklenmesi ile Full HD kalitesinde görüntü teknolojisi başlamıştır.

Geleceği orta vadede çok parlak görünen AHD Kamera ve AHD-DVR kayıt cihazları kendinden önceki analog CCTV çözümlerini yok olmanın eşiğine getirmiş durumda. AHD sistemli ürünler Türkiye pazarında ise yeni yeni görülmeye başlamıştır. AHD ürünleri geleneksel ürünlere yakın fiyatlara satılmaya başlamıştır.